Třemošnice a okolí

Jaká je budoucnost vaší dovolené po koronakrizi? Na co Češi při hledání dovolené zapomínají? 

Kladete si stejné otázky a máte po zkušenostech z letošního léta obavy, že je vaše dovolená v ohrožení? Není nad to si po čase osvěžit paměť a zopakovat si, bez čeho se dobrá dovolená neobejde, abyste zjistili, že ta nejkrásnější místa můžete mít i v Čechách na dosah ruky. Pokud hledáte neobjevená přírodní zákoutí, soukromí a vůbec vše, co pro váš odpočinek potřebujete, jste u nás na správné adrese. 

Jako wellness hotel nabízíme v samotném srdci Chráněné krajinné oblasti Železných hor - na hranici tří krajů (Středních Čech, Vysočiny a Pardubického kraje) - komfortní a moderní základnu pro nejrůznější výlety do okolí. K našim horám patří neodmyslitelně řeka Chrudimka a Doubrava, na nichž naleznete hned dvě přehrady: přehradu Seč a vodní dílo Pařížov. Navíc je okolí našeho malého města bohaté i na kulturní památky. Vyhledávanými destinacemi jsou především Státní zámek Žleby, zřícenina hradu Lichnice s rozhlednou Miladou či Oheb nebo Vildštejn v Seči. V Závratci se pak nachází ojedinělá technická památka - Berlova vápenka, která v současné době slouží jako muzeum vápenictví. Nejbližším nejvyšším vrcholem je Bučina (606 m n. m.).

Třemošnicko a jeho okolí patří k nejlépe turisticky značeným oblastem. Ať už se tedy třeba rádi procházíte romantickou krajinou nebo jste příznivci trek bikingu či MTB, vyberete si z celé řady zajímavých tras bez aut a davů lidí.

Nejbližší města jsou Kutná Hora, Čáslav, Pardubice, Chrudim, Chotěboř a Golčův Jeníkov. 

 

 

Třemošnice

Město Třemošnice představuje vstupní bránu do Železných hor a nachází se na hranici tří krajů, Pardubického kraje, Středočeského kraje a Kraje Vysočina. 

Město leží 20 km od geografického středu Česka, tudíž je lehce dostupné ze všech koutů republiky.

Historie města sahá do 16. století. Mezi nejvýznamnější památky patří Berlova vápenka a v nejbližším okolí pak zřícenina hradu Lichnice.

Ležíc na úpatí Železných hor, nabízí Třemošnice skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku méně i více náročnou. Panenská příroda a poloha města mimo hlavní dopravní tepny z něj dělá ideální místo pro rekreaci a odpočinek.

Město má dobrou dopravní obslužnost a zajišťuje veškeré běžné služby obyvatelstvu jako např. obchody, lékárnu, zdravotní středisko atd. 

Lichnice

Lichnice je zřícenina hradu nacházející se nad Třemošnicí.

Hrad byl postaven ve 13. století a nesl poněmčené jméno Lichtenburk (podle kopce Světlice, na kterém stál).  

Zřícenina nyní kromě turistiky slouží i k různům kulturním akcím (hudebním festivalům, šermu, lukostřelbě atd.) a nedávno byla v jedné z pobořených věží hradu postavena dokonce vyhlídková věž Milada, která tak romantické prostředí ještě zatraktivnila. 

Poblíž hradu se nachází Lovětínská rokle, pověstmi opředený Dívčí kámen a památný tzv. Žižkův dub.

 

Seč

Seč je městečko a stejnojmenná vodní nádrž na řece Chrudimce.

Seč se nachází na severu Železných hor na pomezí Pardubického kraje a Vysočiny. Přehradní nádrž, která zde byla postavena v období první republiky, přeměnila toto městečko v rekreační oblast. Právě proto je vyhledávaným turistickým cílem nejenom mezi milovníky přírody, ale i kulturních a technických památek, jež jsou rozesety po okolí. 

Městečko se nachází přibližně 9 km od Třemošnice.

 

Třemošnice a okolí 1 Třemošnice a okolí 2 Třemošnice a okolí 3

Share Button